آشنایی داشتن با طرز تهیه همبرگر سبب خواهد شد تا بتوانید بهترین و لذیذترین همبرگر را تهیه نمایید و باید بدانید که همبرگر را می توانید با روش های مختلفی تهیه نمایید و هر یک از این همبرگر ها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با طرز تهیه همبرگر ارائه نموده ایم:

همبرگر

همبرگر یکی از بهترین و محبوب ترین فست فود ها به شمار می رود که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته و باید حتما به طرز تهیه همبرگر توجه داشته باشید تا بتوانید همبرگری لذیذ و خوشمزه تهیه نمایید. توجه داشته باشید که همبرگر ها به صورت آماده نیز عرضه شده اند اما می توانید به صورت خانگی نیز نسبت به تهیه همبرگر اقدام نمایید. همبرگر ها به خودی خود به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و از نظر طعم با یکدیگر تفاوت هایی خواهند داشت. همبرگر مک دونالد را می توان یکی از محبوب ترین انواع همبرگر ها دانست و طرز تهیه همبرگر مک دونالد با سایر همبرگرها متفاوت خواهد بود. همبرگر ها در تمامی فست فودها به فروش می رسند و طبق آمار اخیر سالانه بیش از 100 میلیارد همبرگر در سراسر نقاط جهان به فروش می رسند. بسیاری این تصور را دارند که همبرگر یک غذای فست فود مدرن می باشد اما باید بدانید که همبرگر پیشینه ای تاریخی داشته و در سالیان قدیم نیز از همبرگر به وفور به عنوان یک وعده غذایی استفاده می شده است. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با طرز تهیه همبرگر ارائه نموده ایم:

طرز تهیه همبرگر مک دونات

برای تهیه همبرگر ابتدا باید تعداد نفرات را مشخص نمایید و سپس کلیه مواد لازم برای تهیه همبرگر را جمع آوری نمایید. برای تهیه همبرگر مک دونات ابتدا باید گوشت چرخ کرده را ورز داده و سپس آن را در داخل یک ظرف بریزید و همراه آن تخم مرغ، پودر نان خشک، نمک، سیر، فلفل و پیاز رنده شده که آب آن به صورت کامل گرفته شده است بریزید. سپس باید تمامی این مواد را به صورت کامل با یکدیگر مخلوط نمایید و تمامی مواد باید به صورت کامل به هم مخلوط شوند. پس از آن باید چند دقیقه منتظر بمانید تا گوشت به خوبی خود را بگیرد و سپس آن را به اندازه های مورد نظر خود بردارید و بعد از آن گوشت برداشته شده را به شکل گرد درآورید و پهنای آن باید حدود 12 سانت و ارتفاع آن 1 الی 5/1 سانتی متر باشد. یک تابه را باید گرم کرده و مقداری روغن در داخل آن بریزید و سپس باید همبرگر ها را در داخل آن قرار داده و حدود 7 الی 8 دقیقه آن را بپزید. توجه داشته باشید که در صورت پخت دو طرف همبرگر طعم لذیذ تری را از آن شاهد خواهید بود.

طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت چرخ کرده و سویا

توجه داشته باشید که طرز تهیه همبرگر خانگی می تواند متفاوت تر نیز باشد چرا که می توانید از مواد مختلفی برای تهیه همبرگر استفاده نمایید. همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد اصلی ترین ماده ای که باید در تهیه همبرگر از آن استفاده شود گوشت چرخ کرده می باشد و در صورتی که از چرخ کرده به عنوان ماده اصلی غذا استفاده کنید طعم لذیذتری را از آن شاهد خواهید بود اما به جای چرخ کرده می توانید از مواد دیگری نیز برای تهیه همبرگر استفاده نمایید و از جمله آنها می توان به سویا اشاره نمود اما باید بدانید که سویا نمی تواند ویژگی های گوشت چرخ کرده را داشته باشد اما از نظر هزینه بسیار به صرفه تر بوده و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. توجه داشته باشید که همبرگر های حاضری معمولا با سویا حاضر می شوند اما ارزش غذایی سویا بسیار بالا بوده و با مصرف آن مقدار زیادی پروتئین وارد بدن شما خواهد شد.

روش تهیه همبرگر با مرغ

بسیاری به دلیل اینکه بتوانند میزان هزینه های تهیه همبرگر را به حداقل برسانند جایگزین هایی برای گوشت چرخ کرده انتخاب می نمایند و از جمله بهترین انتخاب ها می توان به مرغ اشاره نمود. مرغ طعم بسیار لذیذی به همبرگر خواهد بخشید و به همین منظور ابتدا باید مرغ را به حالت چرخ کرده درآورده و به مواد دیگر همبرگر اضافه نمایید. توجه داشته باشید که باید حتما یک مخلوط یکسان به وجود آورید و پس از مخلوط کردن آن باید مقداری از مخلوط را برداشته و آن را به صورت گرد درآورید و سپس با فشار دادن، آن را به حالت گرد درآورید و توجه داشته باشید که این همبرگر باید در اندازه های 12 سانتی متر پهنا و 1 سانتی متر ارتفاع باشد. پختن کامل همبرگر ضروری می باشد و حتما باید آن را به صورت کامل بپزید تا بهترین طعم را شاهد باشید. طرز تهیه همبرگر مرغ ساده می باشد اما همبرگر با چرخ کرده محبوبیت بیشتری در میان مردم دارد.

روش تهیه همبرگر با سویا

طرز تهیه همبرگر با سویا به گونه ایست که به جای مرغ و یا چرخ کرده باید مقداری سویا به همبرگر اضافه نمایید اما توجه داشته باشید که طرز تهیه همبرگر با سویا کمی دشوار تر از سایر روش ها خواهد بود چرا که باید حتما سویا را قبل از اضافه کردن به مخلوط در آب قرار دهید تا نرم شود و سپس آن را به مخلوط خود اضافه نمایید. پس از آن باید به خوبی آن را با سایر مواد همبرگر مانند نان خشک، سیر، فلفل، نمک، پیاز و… مخلوط نمایید. توجه داشته باشید که در این همبرگر ها باید نسبت سویا به سایر مواد همبرگر 80 درصد باشد چرا که در غیر اینصورت نمی توانید همبرگری یکدست تهیه نمایید و امکان جدا شدن بخش های همبرگر از یکدیگر وجود خواهد داشت.

مواد لازم برای تهیه همبرگر

در بخش های قبل توضیحات مختصری در رابطه با طرز تهیه همبرگر با استفاده از مواد مختلف ارائه نمودیم و توجه داشته باشید که تنها می توانید با مواد ذکر شده اقدام به تهیه خانگی همبرگر نمایید اما بستگی به نوع سلیقه ها می توانید مواد تشکیل دهنده آن را کم یا زیاد کنید که در این صورت طعم های مختلفی را از همبرگر شاهد خواهید بود. از جمله مهمترین مواد لازم برای طرز تهیه همبرگر معمولی و طرز تهیه همبرگر رستورانی برای 6 نفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         گوشت چرخ کرده و یا مرغ به اندازه 600 گرم، در صورت تهیه با سویا حدود 300 گرم سویا کافی خواهد بود.

–         1 عدد تخم مرغ

–         نصف لیوان پیاز خرد شده بدون آب

–         نصف لیوان پودر سوخاری

–         استفاده از سیر متناسب با خواسته شما خواهد بود.

–         فلفل به مقدار لازم

–         نمک به مقدار لازم

–         نان باگت

طرز تهیه همبرگر صنعتی

باید بدانید که طرز تهیه همبرگر صنعتی بسیار ساده تر از همبرگر های خانگی خواهد بود چرا که این همبرگر ها به صورت آماده به فروش می رسند و به دلیل سهولت در آماده سازی در بسیاری از رستوران ها و فست فود ها از این نوع همبرگر ها استفاده می شود. این همبرگر ها از نظر محتویاتی که دارند به انواع مختلف دسته بندی می شوند و تفاوت آنها در درصد گوشت استفاده شده در آنها خواهد بود. این همبرگر ها به صورت لایه لایه در یک بسته بندی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند که در بخش زیرین هر یک از آنها یک نایلون برای برداشتن ساده همبرگر در نظر گرفته شده است و طرز تهیه همبرگر های صنعتی به گونه ایست که پس از قرار دادن همبرگر در تابه می توانید پس از 8 الی 9 دقیقه آن را میل نمایید.

نکات مهم در تهیه همبرگر

در طرز تهیه همبرگر باید به نکاتی توجه داشته باشید که از جمله مهمترین نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         گوشت قرمز استفاده شده برای تهیه همبرگر بهتر است از 80 درصد گوشت و 20 درصد چربی تشکیل شده باشد.

–         استفاده کردن از گوشت تازه طعم لذیذتری به غذا خواهد بخشید.

–         ضخامت وسط همبرگر را بهتر است کمتر در نظر بگیرید تا بخش میانی آن به صورت گود نباشد.

–         در طرز تهیه همبرگر باید در نظر داشته باشید که بیش از 10 دقیقه زمان برای پختن اختصاص ندهید.

 

Rate this post