اگر به دنبال راه اندازی رستوران هستید باید اصول و نکات مربوط به این کسب و کار پر سود را نیز بدانید . در ادامه همه چیز درباره راه اندازی رستوران را بخوانید.

در میان تمامی شغل هایی که در اطراف ما وجود دارد راه اندازی رستوران، یک شغل پردرآمد محسوب می شود. شما می توانید با یک استراژدی خوب و یک ایده خلاقانه یک رستوران راه اندازی کنید که بسیار سودآور باشد. اگر شما هم مشتاق هستید که این شغل پر از چالش را تجربه کنید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید در این مقاله همراه ما باشید.

یافتن یک مکان مناسب اولین چالش بزرگ

در راه اندازی رستوران شما باید ابتدا یک مکان مناسب را پیدا کنید. شاید پیش خود فکر کنید که این کار مهمی نیست و شما می توانید سریع یک مکان را برای این کار انتخاب کنید. اما این نکته را هرگز فراموش نکنید که برای راه اندازی رستوران باید به بسیاری از مسائل توجه کرد و بعد یک مکان را برای این کار انتخاب کرد. یکی از مهم ترین مسائل توجه به بودجه شما برای خرید این مکان است. این مسئله را به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید با یک بودجه اندک یک مکان بزرگ برای این کار انتخاب کنید. بعد از در نظر گرفتن بودجه؛ توجه به منطقه ای که شما می خواهید در آنجا یک رستوران باز کنید مهم است. باید توجه کنید که در آن محل آیا رستوران دیگری وجود دارد و یا قبلا در این محل رستوران دیگری وجود داشته که ورشکست شده باشد؛ چقدر فضا می توان برای پارکینگ در نظر گرفت. موقعیت مکانی رستوران باید طوری باشد که جلب توجه کند و چشم انداز زیبایی داشته باشد.  اگر شما در مورد انتخاب محل مناسب دچار تردید هستید حتما با یک مشاور خوب مشورت کنید. تیم تخصصی ما، شما را در انتخاب محل مناسب برای راه اندازی رستوران مشاوره می دهد.

محل مناسب رستوران

دکوراسیون نکته مهم برای جلب مشتری

یکی از نکاتی که معمولا از آن برای راه اندازی یک کسب و کار غافل می شویم؛ دکوراسیون محل کار است. همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که دکوراسیون مناسب برای یک محل مساوی است با جلب مشتری بیشتر و در نتیجه سودآوری بیشتر. در دکوراسیون یک رستوران توجه کنید که تمامی اسباب و لوازم مکان مناسب انتخاب شود. اگر چه دکوراسیون فقط شامل اسباب و لوازم نمی شود. در راه اندازی رستوران شما باید به تمام احتیاجات رستوران دقت کنید. لوازم آشپزخانه باید هماهنگ با مکان و فضای آشپزخانه تهیه شود و هر کدام از این لوازم باید در جای مناسب خود قرار بگیرند تا شما بتوانید از فضای موجود در آشپزخانه رستوران خود بیشترین استفاده را بکنید. باید دقت کنید که با انتخاب بهترین و مناسب ترین لوازم برای رستوران خود باعث جلب مشتری بیشتر برای رستوران خود می شوید. نکته مهم دیگر این است که همیشه سعی کنید که فضای رستوران خود را طوری طراحی کنید که در آن مشتری احساس آرامش و اطمینان کند. همیشه در طراحی و دکوراسیون رستوران خود ایده های خلاقانه داشته باشید تا مشتری احساس خستگی و تکراری بودن نکند. اگر شما در طراحی و دکوراسیون رستوران خود دچار مشکل هستید می توانید با تیم تخصصی راه اندازی رستوران ما مشورت کنید و از ایده های خلاقانه و بکر گروه فنی ما بهره ببرید.

دکوراسیون رستوران

انتخاب یک گروه مناسب

در راه اندازی رستوران، انتخاب یک گروه کار آزموده و مجرب بسیار با اهمیت است. شما ممکن است برای راه اندازی رستوران خود بسیار هزینه کنید و بهترین ابزار و لوازم و دکوراسیون را برای رستوران خود در نظر بگیرید اما با انتخاب یک گروه بی تجربه تمامی آنچه که هزینه کرده اید را از دست بدهید. اگر شما از کسانی که در این حرفه  سال ها تلاش کرده اند بپرسید حتما به شما خواهند گفت که گروه پرسنل رستوران و حتی کادر آشپزخانه در موفقیت و سودآوری یک رستوران بسیار مهم هستند. پس شما هم اگر می خواهید یک رستوران موفق و پر سود داشته باشید، در انتخاب کادر پرسنل خود نهایت دقت را باید داشته باشید. کارکنان یک رستوران باید بر اصول پذیرایی از میهمانان واقف باشند. این گروه باید در زمینه سرو غذا و سرعت در آن آموزش های لازم را دیده باشند. کارکنان رستوران شما باید نحوه برخورد با مشتری را کاملا بلد باشند. چه بسا رستوران هایی که به سبب برخورد نا بجا با میهمانان و مشتری ها ورشکسته و از بین رفته اند. نوع پوشش کارکنان هم در جلب توجه مشتری بسیار مهم است. شما نمی توانید گروه گارسون ها و کارکنان خود را با یک پوشش نامناسب و کثیف در فضای رستوران؛ محلی که با سلامتی افراد در ارتباط است عبور دهید. این کار باعث کم شدن مشتری های رستوران شما می شود. اگر شما درباره البسه و پوشش کارکنان رستوران هیچ نظری ندارید می توانید از گروه ما در این مورد مشورت بگیرید و از انواع لباس ها و پوشش کارکنان در سایت ما دیدن بفرمایید.

تیم رستوران

مدیریت تنها راه کار

تمام نکاتی که گفته شد در پناه یک مدیریت درست و خوب امکان پذیر است. اگر شما تمام هزینه ها را برای راه اندازی رستوران در یک محل را پرداخت نمایید اما از داشتن یک مدیر خوب بی بهره باشید نمی توانید یک رستوران را اداره کنید. یک مدیر کار آزموده و مجرب به خوبی می داند برای احداث و راه اندازی رستوران و سودآوری خوب چه چیزهایی را باید مد نظر قرار دهد. مدیر از تمامی امکانات محل و فضا و گروه کارکنان خود برای سودآوری کار رستوران و رضایت مشتری و کارکنان استفاده می کند. این مدیر با بهره وری از اطلاعات مهم در خصوص مشتری مداری و بازاریابی و آموزش کارکنان در این خصوص می تواند شما را درعرض چند سال به قطب اقتصادی یک محل تبدیل کند. همان گونه که اگر شما برای این کار فرد مناسبی را انتخاب نکنید در عرض چند ماه ورشکست می نماید. پس توجه به انتخاب یک مدیر خوب از مهم ترین امور برای راه اندازی یک رستوران است.

مدیریت رستوران

سخن آخر

با تمام نکاتی که گفته شد اگر شما باز هم در مورد راه اندازی رستوران، برآورد هزینه ها، وسایل و لوازم مورد نیاز و تمام نکاتی که در مورد راه اندازی این کار پرسشی دارید و نمی دانید که باید از کجا شروع کنید تا کار شما به درستی انجام شود می توانید با شرکت ما تماس حاصل نمایید و از نظر کارشناسان مجرب ما در این زمینه استفاده نمایید. شرکت ما با چندین سال سابقه کاری در این زمینه و اعزام کارشناسان با سابقه و مجرب به سراسر کشور می تواند شما را در راه اندازی یک کسب و کار پردر آمد و بسیار سود یاری نماید. شما حتی می توانید برای تهیه تجهیزات و لوازم آشپزخانه و قطعات مربوط به آن با شرکت ما تماس حاصل کنید. این لوازم با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر سال ها در آشپزخانه رستوران شما برای شما کار خواهد کرد. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش شرکت ما تماس بگیرید. نکته آخر این که در راه اندازی هر کسب و کاری اگر شما با یک فرد آگاه در این زمینه مشورت کنید و از اطلاعات این فرد استفاده کنید حتما در این شغل موفق خواهید شد.

راه اندازی رستوران

5/5 - (11 امتیاز)