یکی از ایده های مهم در راه اندازی کسب و کار، راه اندازی رستوران است. راه اندازی رستوران به سبک و سیاق کشورهای دیگر یک ایده ناب و بکر در این زمینه است. راه اندازی رستوران ایتالیایی نیز از جمله این کسب و کارهای نوین است. در این مقاله ما از صفر تا صد راه اندازی چنین رستورانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهم در راه اندازی رستوران ایتالیایی که باید مورد توجه قرار گیرد

این نوع رستوران ها در کشور ایران بسیار مورد استقبال مردم مخصوصا نسل جوان است. اما برای راه اندازی رستوران ایتالیایی باید بدانید که به چه نوع رستورانی ایتالیایی گفته می شود. معمولا در این گونه رستوران ها که نام کشوری دیگر را یدک می کشد باید غذاهای همان کشور نیز سرو شود. مهمترین و مخصوص ترین غذای کشور ایتالیا نیز که در اکثر کشورهای دنیا طرفداران ویژه و مخصوصی دارد، پیتزا است. البته نوع طبخ پیتزا در رستوران های ایتالیا با کشورهای دیگر بسیار متفاوت است. اما در هر نوع کشور بسته به نوع ذائقه مردم همان کشور در تهیه اینگونه غذاها تغییراتی داده می شود تا برای ذائقه مردم دلنشین تر و خوشایند تر باشد. در راه اندازی رستوران ایتالیایی باید به المان های کشور ایتالیا نیز دقت شود تا در هنگام حضور در این رستوران واقعا حال و هوای ایتالیا برای افراد زنده شود و بیشتر افراد هنگام حضور در رستوران ایتالیایی فراموش کنند که در کدام کشور حضور دارند.

مراحل راه اندازی رستوران ایتالیایی  که باید به آن دقت کنیم

همگان فکر می کنند که هنگام راه اندازی یک رستوران فقط کافی است که با انتخاب یک مکان و خرید چند وسیله می توان یک رستوران راه اندازی نمود. اما مراحل راه اندازی رستوران ایتالیایی یکی از مهمترین و حساس ترین شغل هایی است که باید به آن توجه زیادی نمود. در بازار رقابت که هر روز شاهد افتتاح چندین رستوران  به نام های مختلف در سطح شهر هستیم، راه اندازی رستوران ایتالیایی یک کار سخت و دشوار است.

انتخاب محل مناسب بر حسب بودجه و امکانات

انتخاب یک مکان مناسب برای راه اندازی رستوران ایتالیایی از مهمترین بخش های این کار است. شما باید با سنجیدن بودجه خود و مکانی که برای این کار مناسب باشد قدم اول را در این کار بردارید. اگر بدون در نظر گرفتن  توان مالی و یا انتخاب محل نامناسب شروع به کار کنید، احتمال پیروزی شما در این زمینه کم می شود. توجه کنید که در محل راه اندازی رستوران شما چند رستوران دیگر وجود دارد. آیا در این محل رستوران دیگری هم مانند رستوران شما به همین نام مشغول به کار است. با در نظر گرفتن این امور می توانید در موفقیت رستوران خود گام بلندی بردارید.

اهمیت به کیفیت کار راز ماندگار شکست یا پیروزی

بسیاری از افراد در هنگام راه اندازی رستوران ایتالیایی شروع خوبی دارند. اما این پیروزی دوام زیادی برای آنها ندارد و بعد از مدتی ورشکست شده و مجبور به خالی کردن میدان برای رقبا می شوند. پس بهتر است به تداوم کیفیت در کار اهمیت داده و آن را برای خود یک ملاک مهم بدانند. همیشه لازم نیست به سود بیشتر بیندیشید. در بعضی از مواقع شما می توانید درصد سود خود را کمتر و کیفیت کار خود را بالاتر ببرید. استفاده از نحوه موفقیت رستوران های بزرگ شما در راه پیروزی یاری می کند. سعی نمایید از شکست دیگران درس بگیرید و پیشرفت آنان را برای خود الگو نمایید. در این صورت شما نیز به موفقیت های آنان دست پیدا می کنید.

طراحی و دکوراسیون محل یک امر واقع بینانه

در راه اندازی رستوران ایتالیایی این امر بسیار مهم است که به طراحی رستوران و دکوراسیون آن توجه ویژه ای داشته باشیم. شما نمی توانید یک رستوران ایتالیایی راه اندازی کنید اما  طراحی رستوران شما یک سبک شرقی باشد. مثلا پیتزای ایتالیایی را نمی توان در یک رستوران ایرانی سرو نمود. دکوراسیون و طراحی سبک رستوران باید شما را در رویای کشور ایتالیا فرو ببرد. همچنین طراحی این نوع از رستوران ها باید به مهمانان آن حس آرامش و راحتی را القا کند. در این صورت است که مهمانان به شما و رستوران شما وفادار باقی خواهند ماند. استفاده از نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ ها در حس روانشناسی و روان شناختی کمک زیادی خواهد کرد. با استفاده از هارمونی درست نورها در یک مکان به شیوه ای زیبا در افزایش مشتری و سود آوری بیشتر رستوران خود یک گام دیگر به موفقیت نزدیک تر شوید.

وسایل مورد نیاز راه اندازی رستوران ایتالیایی

برای راه اندازی رستوران ایتالیایی باید به تجهیزات اهمیت زیادی داده شود. به علت سرو غذاهای ایتالیایی در این رستوران نیاز به تهیه تجهیزات ویژه برای آن است. بیشتر غذاهای ایتالیایی پیتزا و پاستا است که به طور مخصوصی پخته و سرو می شود. برای همین نیاز به ابزار و لوازم مخصوص نیز دارد. اما فراموش نکنید در درجه اول در تهیه وسایل مورد نیاز رستوران ایتالیایی تهیه لوازم ایمنی  برای این رستوران است. لوازم اطفاء حریق و کپسول های خاموش کننده از لوازم ضروری رستوران ایتالیایی است. امروزه در صنعت تجهیزات آشپزخانه ای تحولات شگرفی ایجاد شده است. ابزار و لوازم بسیار مدرن و پیشرفته ای در این زمینه به کمک سرآشپزان حرفه ای آمده است. برای تجهیز و سفارش این لوازم می توانید به سایت رستورانها مراجعه و این محصولات را سفارش دهید. شرکت ما با ارسال مشاورانی در این زمینه این تجهیزات را برای راه اندازی رستوران ایتالیایی شما خواهد ساخت.

به علت پخت انواع پیتزا در این رستوران نیاز به تهیه فرهای مخصوص برای پخت این غذا وجود دارد و همینطور تهیه ماشین مخصوص مخلوط کردن خمیر پاستا نیز از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات برای راه اندازی رستوران ایتالیایی است. بدون این تجهیزات راه اندازی این نوع رستوران کامل نیست. تهیه تجهیزات برودتی نیز مانند تجهیزات دیگر از لوازم بسیار ضروری در تجهیزات راه اندازی رستوران است.

استخدام نیروی آشنا به کار و حرفه ای در این زمینه

همیشه افراد  که در هر مجموعه ای کار می کنند از مهمترین عوامل پیشرفت و یا شکست در آن مجموعه هستند.  استفاده از نیروی خبره و حرفه ای در راه اندازی یک رستوران باعث رونق کار شما می شود. افرادی که با دلسوزی و پشتکار به موفقیت بیندیشند و برای آن از انجام هر کاری کوتاهی نکنند. اما نکته مهم برای تعیین درصد موفقیت شما استخدام نیروها و آموزش درست به آن ها در برابر مشتری ها است. استفاده از لباس های فرم تمیز و یکدست برای این افراد و همچنین آموزش نحوه برخورد با مشتری به افزایش مشتری شما کمک می کند.

 برآورد هزینه ساخت رستوران ایتالیایی

اگر چه راه اندازی یک رستوران کار سخت و دشواری است اما اگر با یک فرد با تجربه و وارد در زمینه راه اندازی رستوران مشورت و صحبت کنید این کار شاید کمتر دشوار به نظر برسد. با مراجعه به سایت ما و مشاوره با کارشناسان ما می توانید بسیار راحت به ایده خود جامه عمل بپوشانید. شرکت ما با ارسال کارشناس به سراسر ایران و کشورهای همسایه شما را در این مهم یاری می رساند. شما می توانید با خیالی آسوده از صفر تا صد راه اندازی رستوران ایتالیایی خود را به شرکت ما بسپارید. شرکت ما با سال ها تجربه در راه اندازی رستوران در سراسر ایران و کشورهای همسایه و همچنین ساخت تجهیزات رستوران ایتالیایی شما در راه اندازی آن کمک خواهد نمود. با مشاوره با کارشناسان ما  شما می توانید برآورد هزینه ساخت و راه اندازی رستوران را محاسبه و نسبت به این کار اقدام فرمایید. طراحی و راه اندازی رستوران ایتالیایی خود را به شرکت ما بسپارید. شرکت ما با سال ها تجربه در این زمینه پاسخگو به تمام سوالات شما در راه اندازی رستوران ایتالیایی خواهد بود.

Rate this post