گردشگران و توریست ها و یا حتی مردم شهر هنگامی که یک منوی سنتی را برای خود انتخاب می کنند، انتظار دارند به هنگام ورود به رستوران با طراحی سنتی و یک دکوراسیون رستوران سنتی مواجه شوند و این از مهمترین نکات قابل توجه مشتری برای انتخاب رستوران دلخواه است. رستوران هایی که غذاهای سنتی سرو می کنند باید توجه داشته باشند که از طراحی سنتی رستوران برای جلب مشتری استفاده کنند. شرکت ما تلاش می کند تا بتواند از بهترین لوازم و تجهیزات برای طراحی هر نوع دکوراسیون سنتی، بهترین دکوراسیون ها را تحویل دهد.

چگونگی دکوراسیون رستوران سنتی

یکی از اصول طراحی رستوران سنتی داشتن نیمکت یا همان تخت است که فضای مدرن رستوران را به فضای سنتی تغییر داده و باعث راحت سرو شدن غذاهست. دیوارهایی از جنس کاهگل و یا سنگ یا کاغذ دیواری هایی با طرح های ترنج و هندسی، مناسب ترین دیوارها را برای یک رستوران سنتی ایجاد می کند. داشتن حوض آب در وسط رستوران، بسته به فضا و نوع چیدمان رستوران می تواند جذابیت رستوران شما را بیشتر کند. می توان گفت که هرگاه اسمی از رستوران سنتی می آید مشتری انتظار مواجه شدن با یک حوض آبی رنگ زیبا را دارد.

تابلوهایی با طرح های سیاه و سفید که گلدان و یا یک حیاط ضمیمه آن باشد، بهترین تابلو برای رستوران شما است. گلدان های شمعدانی و رومیزی هایی با طرح های هندسی و ترنج از دیگر نکات قابل توجه شما باید باشد. حتی گاهی استفاده از پنجره های چوبی با شیشه های رنگی زیبایی بخش فضای رستوران می شود، شما می توانید حتی اگر رستوران شما پنجره ندارد پنجره های کوچکی برای زیبایی به دیوار قاب کنید اما توجه به مکان نصب آن داشته باشید که مشتری اضافه بودن پنجره را به وضوح احساس نکند.

معماری و دکوراسیون رستوران سنتی کوچک

در زمینه معماری رستوران سنتی کوچک باید گفت ورودی رستوران باید به گونه ای باشد که به همه جای رستوران دید داشته باشد تا مشتری مدت کمتری را صرف پیدا کردن جای مناسب کند. در ورودی رستوران باید علائم سرویس بهداشتی و صندوق برای راحتی حال مشتری وجود داشته باشد. معماری فضای بیرون رستوران نشان از سنتی بودن آن دارد که می تواند به تنهایی نقش موثری در جلب مشتری داشته باشد. هیچگاه از یاد نبرید که آدم ها بهترین و پاکیزه ترین مکان ها را برای غذا خوردن خود انتخاب می کنند پس سعی کنید همیشه و در همه حال رستوران پاکیزگی خود را داشته باشد.

در معماری رستوران های سنتی تلفیق نور گرم و سرد از اصول خاص و مهمی برخوردار است. رنگ تمامی وسایل و دکوراسیون رستوران به تنهایی نیمی از اصول دکوراسیون رستوران سنتی است. آویزهایی قدیمی به معماری رستوران سنتی شما کمک بزرگی می کند. حتی شما می توانید از پارچه های زیبا و بزرگ با طرح های قدیمی برای دیوارپوش های خود انتخاب کنید. موسیقی ملایم، بی کلام و با سازهای سنتی بهترین انتخاب موسیقی می تواند باشد. کفپوش های رستوران می تواند از فرش ها و گلیم ها با طرح های طبیعت و حیوانات باشد. همه این موارد بهترین گزینه ها برای صاحب رستوران های کوچکی است که قابلیت انجام خیلی از طراحی ها را برای رستوران خود ندارند و به دنبال جایگزینی برای آنها هستند. معماری و طراحی رستوران سنتی خود را می توانید با خیالی آسوده و راحت به شرکت ما واگذار کنید تا به بهترین شکل دکوراسیون رستوران سنتی خود را از ما تحویل بگیرید.

اهمیت نور فضا و رنگ وسایل در دکوراسیون رستوران سنتی

اصولا وقتی اسمی از سنتی بودن و قدیمی بودن یک مکان می آید بیننده انتظار دارد با یک صحنه ای با ترکیب رنگ های نارنجی، قهوه ای و رنگ های شاد مواجه شود. استفاده از مبلمان یا تخت های قهوه ای و و پرده هایی به طرح های طلایی رنگ، استفاده از لامپ های نارنجی رنگ، شیشه های رنگی رنگی از همان هایی که هر کسی را به یاد خانه مادربزرگ می اندازد. ظرف ها با زمینه سفید و نقش های طلایی رنگ انتخاب خوش سلیقه ها برای یک رستوران سنتی است. ترکیب نورهای سفید، نارنجی و گاهی صورتی از اصول دکوراسیون رستوران سنتی است. از رنگ سبز نیز می توان برای دکوراسیون رستوران سنتی خود استفاده کنید.

انواع لوازم مورد نیاز برای طراحی رستوران سنتی

اگر از میزهای شیشه ای استفاده می کنید، می توانید رومیزی های زیبا با طرح های سنتی انتخاب کنید یا می توانید از حلقه های نازک تنه درختان برای زیر شیشه استفاده کنید. می توان از تنه های کوتاه درختان به کلی برای میز و صندلی دکوراسیون رستوران سنتی خود انتخاب کنید. گلبرگ های خشک شده در دکوراسیون شما جذابیت خاص خود را نشان می دهد. گلدان های کوچک و گلی با گل های زیبا و خوش بو را می توانید هم برای روی میزها استفاده کنید و هم می توانید از سقف آویزان کنید یا اینکه به دیوارها متصل کنید.

روانشناسی دکوراسیون رستوران های سنتی

همیشه این را به یاد داشته باشید وقتی مشتری به یک رستوران سنتی فکر می کند منتظر این است که با یک رستوران تمام سنتی مواجه شود. منوی غذایی سنتی، میزبانی سنتی، دکوراسیون سنتی و لباس گارسون ها نیز باید سنتی باشد تا بتواند توجه مشتری را به خود جلب کند. یکی از مهمترین نکته ها این است که رضایت مشتری از شما نشان دهنده افزایش مشتری های شماست. تبلیغی که از طرف مشتری هایی که از منوی غذایی و دکوراسیون آرامش بخش شما می شود بهتر از تبلیغ شما بوده و جلب مشتری بالایی از آن طریق انجام می شود. استفاده از مجسمه های قدیمی یا تابلو فرش هایی که به صورت دستی کهنه شده اند بهترین دکوراسیون می تواند باشد. طبیعی بودن و راحت بودن همه چیز در دکوراسیون رستوران سنتی نشان از این دارد که این رستوران واقعا به سبک سنتی طراحی شده است. شما می توانید به استفاده از رنگ های سبز و قهوه ای فضایی شگفت آور و بی نظیر برای سنتی بودن رستوران خود داشته باشید.

چگونگی یک طراحی سنتی

قرار نیست شما هزینه زیادی برای دکوراسیون رستوران سنتی خود صرف کنید. فقط لازم است فضا را با بهترین چیزهایی که به آن دسترسی دارید آنگونه آرامش بخش کنید که مشتری راضی باشد. قرار دادن لوازم دکوراسیون در میدان دید افراد بهترین کار است. توجه داشته باشید که خیلی کم پیش می آید یک مشتری به سقف رستوران نگاه کند، پس سعی نکنید همه وسایل جذاب خود را از سقف آویزان کنید. برخورد شما باید به نحوی باشد که حس سنتی بودن رستوران را طبیعی تر کند. یک گلیم زیبا در پیشخوان رستوران و یک چرتکه به جای ماشین حساب از عوامل دکوراسیون رستوران سنتی هستند. این موضوع را به خاطر داشته باشید تنها مردم شهر نیستند که به رستوران شما می آیند و گردشگران و توریست هایی از دیگر نقاط جهان به رستوران شما می آیند و سعی کنید از سنت شهر و منطقه خود به خوبی رونمایی کنید تا یک معرف خوب برای شهر خود باشید. دکوراسیون رستوران سنتی خود را از صفر تا صد می توانید به شرکت ما بسپارید.

4/5 - (1 امتیاز)