رویال برگر

ما قصد داریم دستور پخت رویال برگر را به شما عزیزان آموزش دهیم، همراه با مواد لازم جهت پخت.

مواد لازم حهت پخت رویال برگر برای ۵ نفر:

گوشت چرخ کرده (با دنبه) ۵۰۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
پیاز ۲ حبه
آرد سوخاری به مقدار لازم
پودر سیر ۲ قاشق مربا خوری
پودر موسیر ۱ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
نان همبرگر به مقدار لازم
قارچ (خرد شده) ۲ لیوان
ژامبون مرغ به مقدار لازم

 

نحوه پخت را در مراحل زیر دنبال کنید:

  • سیر و ۱عدد پیاز را رنده کرده و با هم مخلوط کنید و به آنها مقداری نمک اضافه کرده و آب اضافی آنها را بگیرید و به همراه تخم مرغ ،پودر سیر،پودر موسیر و فلفل به گوشت اضافه کرده و خیلی خوب ورز دهید.
  • بعد از ورز دادن گوشت شروع به اضافه کردن آرد سوخاری کنید.آرد را کم کم به گوشت اضافه کرده و هربار آن را به خوبی ورز دهید . اضافه کردن آرد را تا زمانی که بتوانید به گوشت شکل دهید ادامه دهید. اما مراقب باشید که زیاد آرد نریزید تا گوشت پس از پخت خشک نشود.
  • گوشت آماده شده را به قسمت های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل یک دایره در آورید ، دایره های آماده همبرگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و برای یک ساعت درون یخچال قرار دهید.
  • پیازهای باقی مانده را به صورت حلقه های نازک خرد کنید و در مقداری کره تفت دهید تا نرم شود سپس قارچ های خرد شده را اضافه کنید ، مقداری نمک و فلفل بزنید و تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود.
  • مقدار کمی روغن داخل تابه بریزید ، همبرگر را داخل ماهیتابه قرار دهید تا سرخ شود .وقتی دو طرف همبرگر سرخ شد۱تا۲ ورقه پنیر را روی همبرگر قرار دهید تا با حرارت همبرگر پنیر آب شود ، همبرگر پنیری را داخل نان بگذارید و روی آن ۲ ورقه ژامبون قرار دهید.
  • روی ژامبون مقداری قارچ بریزید و با کاهو ، گوجه ، خیار شور و … ساندویچ را پر کنید و در انتها با سس ساندویچ یا هر سس دیگری که دوست دارید ساندویچ را سرو کنید.
5/5 - (3 امتیاز)